Pomorskie forum Kolejowe

Forum miłośników kolei


#1 2012-03-04 09:13:55

PioHu ;D

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-27
Posty: 4
Punktów :   

Szczekocinek: Zderzenie czołowe

http://p1.sfora.pl/p1.sfora.pl/49cb185eb66b5909e60842c39815de95.jpg   Około godz. 21.00 w okolicach miejscowości Szczekociny doszło do wypadku pociągu TLK 31100 relacji Przemyśl Główny (14.46) - Warszawa Wschodnia (W-wa Centr. 22.49) z udziałem pociągu interREGIO (Przewozy Regionalne) 13126 relacji Warszawa Wschodnia - Kraków.Ruch kolejowy na trasie Warszawa - Kraków (przez Centralną Magistralę Kolejową) kierowany będzie objazdem przez Zawiercie i Trzebinię.http://p3.sfora.pl/p3.sfora.pl/07dbfd3ad7fed9485ab6199dc88d04bc.jpgZ pierwszym wiadomości wiadomo, że dwa pociągi jadące z obu stron zderzyły się na jednym torze, bo drugi był wyłączony z ruchu. Dlaczego znalazły się na nim w tym samym czasie? To wyjaśni komisja. Na miejsce leci minister transportu oraz wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.
- Wagony są zmiażdżone. Jest mnóstwo rannych i są niestety też ofiary śmiertelne - mówi naoczny świadek w TVN24. - Pociąg mógł jechać około 120 km/h i nagle zaczął szybko hamować. Poczułem uderzenie i następne, jakbyśmy się obijali. Jechałem w ostatnim wagonie.Według niego, jeden z wagonów jest niemal przecięty na pół. Tam jest najwięcej ofiar.
- Mamy potwierdzenie ofiar śmiertelnych. Na razie nie wiemy, ile i z których pociągów - mówi Andrzej Świeboda z policji w Zawierciu.
- W tym momencie mówimy już o kilku ofiarach śmiertelnych. Już wiadomo, że jest to jedna z największych katastrof tego typu - powiedział Sławomir Nowak, minister transportu.
- Na miejscu zadysponowaliśmy 30 zastępów straży pożarnej, lecz wciąż wzywamy nowe, bo sytuacja jest poważna. Musimy jak najszybciej udzielić pomocy wszystkim potrzebującym - mówi Jarosław Wojtasik, rzecznik komendanta Straży Pożarnej w Katowicach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kupujtanio.pun.pl www.tir.pun.pl www.festivalparkopole.pun.pl www.shamannking.pun.pl www.elothfans.pun.pl